KONTAKTY

SARUGO s.r.o.
Smreková 7
080 01 Prešov
+ 421 948 256 220
info.biokozmetika@gmail.com

NOVINKY

arr3 ... arr3Recenzie na naše produktyRecenzie na naše produkty od rôznych blogeriek nájdete na nasledujúcich... arr3Mars vs. Venuša alebo v čom je mužská pleť odlišná od tej ženskej? To, že je mužská pokožka iná ako tá ženská je zjavné už na prvý pohľad, ale poďme sa spoločne... arr3Podmienky SÚŤAŽE o BIO BALÍČEK CHI ENERGIE PURE ELEMENTS na FACEBOOKUI. Všeobecné ustanovenia 1.1. Tieto pravidlá ustanovujú podmienky a pravidlá súťaže "Zdieľaj a... arr36 kritérií pre kvalitu našich produktovVšetky výrobky spĺňajú prísne pravidlá pre prírodnú kozmetiku BDIH. Všetky produkty s výnimkou baby... arr3Ako nám pomáhajú prírodné oleje v starostlivosti o pleťJojobový olej Tento veľmi cenený masážny olej je vhodný na všetky typy pleti, a to i keď je pleť... arr3Škodlivosť parabénov na ľudský organizmusĽudská koža obaľuje a chráni naše telo. Pozostáva zo živého, dynamického systému tkanív. Podľa...

»
Prírodná kozmetika

Čo je to vlastne prírodná kozmetika?

Toto obľúbené slovné spojenie už používa takmer každý výrobca, na mnohých kozmetických produktoch nájdeme obrázky byliniek alebo ovocia. Ak sa však bližšie pozrieme na zloženie takéhoto výrobku, napríklad krému, zistíme...

...že sa skladá hlavne z minerálnych olejov - parafínu (Paraffinum liquidum - ropný produkt) a iných chemických zložiek, pričom proklamovaná "prírodná zložka" sa nachádza najmä na obale, a vo vnútri len malé percento (či desatiny percenta).
Ako skutočne prírodnú kozmetiku (nesúcu certifikát BDIH certifikovná prírodná kozmetika) chápeme také kozmetické produkty, ktorých základ netvoria ropné produkty (Parrafinum liquidum), ktoré pokožka nedokáže dobre zužitkovať, neobsahuje syntetické emulgátory, parfumy a podobne.

Certifikovaná prírodná kozmetika obsahuje ako bázu rastlinné oleje, často získavané veľmi šetrnými postupmi: napr. lisovaním za studena (mandľový, jojobový, konopný, sezamový, olivový, pupalkový, slnečnicový, avokádový, šípkový...alebo napríklad bambucké maslo - karité). Ďalšími zložkami sú napríklad vodné výluhy (hydroláty) a extrakty bylín (obľúbený a účinný je nechtík, levanduľa, materina dúška, mydlica lekárska a mnoho ďalších). Často obsahujú éterické oleje ako prirodzenú vonnú substanciu; neobsahujú farbivá (a ak, tak prírodné, ako napr. korenie kurkuma, ktoré prepožičia mydlu jasnožltú farbu). Môžu obsahovať i včelí vosk a vitamíny. Netreba hádam ani zdôrazňovať, že takéto zložky prirodzene obsahujú veľké množstvo účinných a výživných látok, ktoré pokožka dobre prijíma a dokáže zužitkovať. Majú teda schopnosť pleť prirodzeným spôsobom vyživovať, regenerovať a liečiť. Svojimi aromaterapeutickými účinkami harmonizujú i psychiku.

Do týchto výrobkov sa môžu pridávať i emulgátory v malých množstvách a prírodného či netoxického charakteru (napr. sójový lecitín, kyselina benzoová, malé množstvo alkoholu), tak, aby optimálne zabezpečili životnosť výrobku, ale nepoškodzovali pritom pleť. Čisté olejové produkty bez vody často vôbec emulgátor nepotrebujú a dlho si pritom udržia pôvodnú kvalitu.

Rastlinné zložky často pochádzajú z kontrolovaného ekologického poľnohospodárstva (označované ako BIO, EKO, či organic).

Prírodná kozmetika nie je testovaná na zvieratách.

Práve pre všetky tieto charakteristiky môže byť prírodná kozmetika o niečo drahšia, keďže použité substancie nepochádzajú z chemickej produkcie, ktorá je lacnejšia, ale sú nákladnejšie.

V našom internetovom obchode Vám ponúkame výrobky, ktoré patria do skupiny prírodnej kozmetiky obsahom zloženia, a nielen obrázkom a nápisom na obale. Pri každom výrobku (ak si kliknete na jeho detailný popis) sa môžete presvedčiť o jeho čistom zložení. O účinkoch sa však človek môže presvedčiť až používaním...A hlavne z nich profitovať v podobe zdravej pleti a pokožky. Pri výbere kozmetického produktu je dobré poznať kvalitu svojej pleti a pokožky, aby sme si mohli vybrať ten správny krém, olej či telové mlieko, alebo peeling.
Nesmieme však zabúdať, že kozmetika nie je všetko, a že na stave a vzhľade pokožky, vlasov a tela, sa výraznou mierou podieľa náš životný štýl: jedlo, ktoré jeme, vzduch, ktorý dýchame a celkovo spôsob, akým žijeme. Kvalitu pokožky a vlasov ovplyvňuje i voda, s ktorou sa umývame. Možno nás však práve používanie prírodnej kozmetiky a pozitívne výsledky, ktoré sa na nás pritom prejavia, budú motivovať k pozitívnym zmenám v životnom štýle a možno i k bližšiemu kontaktu s prírodou.


 

Recenzie na naše produkty

Recenzie na naše produkty od rôznych blogeriek nájdete na nasledujúcich odkazoch:

http://www.kamzakrasou.sk/pure-elements-bio-kozmetika-anti-age-s-vytazkom-z-lotosu/8122

http://www.kamzakrasou.sk/pure-elements-bio-pletovy-peeling-a-maska-/8215

http://www.kamzakrasou.sk/pure-elements-bio-pletovy-denny-a-nocny-krem-/8323

http://everythingabout-cosmetics.blogspot.sk/2016/03/pure-elements-bio-pletova-maska-peeling.html

http://everythingabout-cosmetics.blogspot.sk/2016/02/pure-elements-spaja-zapadnu-kozmetiku-s.html

Mars vs. Venuša alebo v čom je mužská pleť odlišná od tej ženskej?
Mars vs. Venuša  alebo v čom je mužská pleť odlišná od tej ženskej?

To, že je mužská pokožka iná ako tá ženská je zjavné už na prvý pohľad, ale poďme sa spoločne pozrieť čo sa skrýva pod jej povrchom a aké skutočné rozdiely môžme na mužskej pleti nájsť?

Pánska pleť má isté špecifiká, na ktoré pri starostlivosti o ňu netreba zabúdať. Aj napriek tomu, že je mužská pleť (hlavne na tvári) všeobecne považovaná za odolnejšiu v porovnaní so ženskou pokožkou. Tým pádom aj menej náchylnú na tvorbu vrások, každodenné holenie a fakt, že pánska pokožka produkuje podstatne viac mazu ako dámska, nám dáva určite odpoveď na to, že páni potrebujú a vyžadujú aj v tomto smere niečo úplne iné ako my ženy…

Štruktúra a hrúbka pokožky

Vyššia hladina testosterónu v mužskom tele spôsobuje, že ich pleť je až o 25% hrubšia, v porovnaní so ženskou pleťou, a práve preto je aj o čosi drsnejšia. S rastúcim vekom sa ich pleť “stenčuje”, kdežto ženská pleť ostáva až do päťdesiateho roku života (resp. do obdobia menopauzy) rovnako hrubá a stenčuje sa rapídnejšie až po menopauze.
man-979980_1920

Obsah kolagénu

S “hrubšou” pokožkou mužov súvisí aj vyššia hustota a obsah kolagénu v nej. Pri výskumoch zaoberajúcich sa prirodzenou genetickou predispozíciou na starnutie ľudskej pleti sa dospelo k názoru, že ženská pleť pôsobí až o 15 rokov staršie ako tá mužská v rovnakom veku. Tento rozdiel sa čiastočne zmenšuje kvôli faktu, že mužská pokožka je menej odolná voči UV žiareniu, ako aj “vďaka” tomu, že muži sú menej dôslední v aplikovaní opaľovacích krémov na tvár a pri starostlivosti o ňu.

Produkcia mazu

Pod vplyvom vyššej produkcie a vylučovania testosterónu u mužov sa zákonite produkuje v pokožke aj viac mazu, tým pádom je ich pokožka omnoho mastnejšia v porovnaní so ženskou pokožkou. S rastúcim vekom a poklesom hladiny testosterónu sa pleť stáva suchšou. Vyššia tvorba mazu má za následok aj to, že muži mávajú akné do vyššieho veku v porovnaní so ženami.

Holenie

V neposlednom rade mužskú pleť výrazne ovplyvňuje aj každodenné holenie, ktoré narúša a ničí povrchový lipidový film, ktorý je považovaný za prirodzenú ochranu našej pokožky. Na povrch sa tým pádom dostáva nezrelá pleť, ktorá je oveľa citlivejšia a náchylnejšia na vonkajšie vplyvy.

Práve pre tieto vlastnosti je pre mužov žiadúce používať vhodnú kozmetiku. A čo môže byť lepšia voľba ako prírodná certifikovaná kozmetika, ktorá zaručí, že sú rešpektované práve špecifiká pánskej pokožky a na starostlivosť o ňu sú využívané prírodné zložky, bez chemických konzervantov, ktoré pokožku zbytočne dráždia.
fotka Pure Elements
Bio kozmetika Pure Elements má pre pánov pripravenú špeciálnu radu pánskej kozmetiky rešpektujúcu práve tie najdôležitejšie atribúty mužskej pokožky. Rovnako tak, ako pri všetkých produktoch tejto nemeckej certifikovanej biokozmetiky, aj tento rad dodržiava presné výrobné postupy, aby sa dosiahol ten najvyváženejší pomer prírodných zložiek pre čo najefektívnejší účinok. Základom tejto rady pánskej kozmetiky je olivový a mandľový olej, bambucké maslo a vzácne Q10 lipozómy.

Celá starostlivosť o mužskú pokožku je zabezpečená v balíčku Bio balíček Men Pure Elements, ktorý obsahuje Bio sprchový gél s olivovým olejom, Bio krém po holení s bambuckým maslom a Bio Q10 pleťový krém.

Autor: Ivana Hrušková
www.bio-kozmetika.sk

Bio kozmetika PURE ELEMENTS

 

Cieľom a myšlienkou bio kozmetiky PURE ELEMENTS je pôsobiť na rovnováhu tela, ducha a mysle aj pri každodennej starostlivosti o Vašu pleť. Zárukou najvyššej kvality našej vegánskej kozmetiky a  starostlivosti o Vašu pleť je čo najopatrnejšie zaobchádzanie s rastlinnými zložkami pôsobiacimi v našich bio produktoch, ktoré si takto dokážu najlepšie zachovať svoje liečivé účinky.

Pri vývoji jednotlivých produktov biokozmetiky PURE ELEMENTS kladieme tie najvyššie nároky na modernú, prirodzenú a pleti obzvlášť vhodnú starostlivosť.

V prírodných kozmetických výrobkoch tejto obľúbenej bio kozmetickej značky sú obsiahnuté prírodné zložky ako napríklad rastlinné oleje, masti, vosky, bylinné extrakty, kvetinové vody, či éterické oleje a arómy z biologicky kontrolovaného zberu. Medzi najvýznamnejšie bezpochyby patrí bambucké maslo, mandľový, arganový, či olivový olej, ako aj jedinečné prírodné extrakty z kvetu lotosu a kvetu Frangipani.

Vegánska kozmetika PURE ELEMENTS je produkovaná v procese starostlivého výberu rastlinných zložiek s prízvukom na ekologickú znášanlivosť jednotlivých ingrediencií, samotnú reprodukciu životného prostredia, odbúrateľnosť škodlivých zložiek a recykláciu obalov.

Práve pre tieto jedinečné vlastnosti bio kozmetiky PURE ELEMENTS Vás pozývame do nášho e-shopu www.bio-kozmetika.sk, kde  si určite nájdete ten správny bio produkt pre telo a pleť Vás i Vašich najbližších.

Škodlivosť parabénov na ľudský organizmov

Ľudská koža obaľuje a chráni naše telo. Pozostáva zo živého, dynamického systému tkanív. Podľa najnovších zistení koža má pozoruhodnú schopnosť absorbovať aplikované produkty do krvného riečišťa, a to čiastočne alebo kompletne. V skutočnosti až 60% ingrediencií z produktov, ktoré použijeme na našu kožu sú absorbované do obehového systému. Napríklad priemerná žena absorbuje približne 14 kg ingrediencií obsiahnutých v kozmetických prípravkoch v priebehu 60 rokov života.

 

Tieto nové zistenia funkcie kože odhaľujú možné obavy a riziká z dlhodobého užívania chemických látok v kozmetike. Obavy pramenia z poznania, že väčšina týchto zložiek sú vyrobené synteticky alebo z ropy, známe ako karcinogény a dráždidlá.  U tehotných žien je riziko nielen pre jej telo, ale aj pre vyvíjajúci sa plod. Ak sa chemikálie nájdené v kozmetike bežne dostanú do krvného obehu pri aplikácii na kožu, potom sa môžu ľahko dostať aj do plodu matky.

Parabény

Parabény sú chemické látky, ktoré sa používajú v kozmetickom ako aj farmaceutickom priemysle. Nachádzajú sa v 75 – 90% kozmetických produktoch. Najpoužívanejšie sú  metylparaben (E218), etylparaben (E214), propylparaben (E126) a butylparaben. Tieto konzervačné látky sa získavajú z ropy a pomáhajú zachovať čerstvosť a neporušenosť výrobku. Mnohí výrobcovia pridávajú parabény do kozmetiky pre zachovanie minimálne troch rokov životnosti. Parabény zabíjajú všetky baktérie, ktoré by mohli vstúpiť do produktu. Ak tieto chemické látky dokážu zabiť bakteriálne bunky, čo robia s kožnými bunkami? Vedecké štúdie intenzívne naznačujú, že parabény ako aj iné syntetické zložky majú významný negatívny vplyv na naše telo.

Účinky parabénov na ľudské zdravie a ich škodlivosť

Parabén ako konzervačná látka v súčasnosti prichádza do mnohých kontroverzných diskusií, ktoré spájajú parabény k rakovine prsníka a narušenia endokrinného, hormonálneho systému. Hoci parabén tvorí veľmi malé percento výrobkov, ich škodlivý vplyv na ľudský organizmus je pomerne silný. Vo Veľkej Británii, vedci našli  parabény v 19 z 20 žien s nádormi prsníka. Hoci štúdia nestanovila, že parabén bol príčinou nádoru prsníka, tento výskum jasne dokazuje, že používanie parabénov ako syntetickej ingrediencie je biokumulatívne, t.z., že sa v našom organizme akumulujú a telo ich nevie spracovať. Na základe mnohých vedeckých štúdií bolo odhalené, že parabény môžu vyvolať bujnenie rakovinových buniek. Existujú dobré dôvody, prečo sa parabény používajú ako kozmetické konzervačné prostriedky. Sú lacné a efektívne. Avšak, sú dostupné aj bezpečnejšie prírodné alternatívy ako napr. grapefruit seed extract, grape seed extract alebo tocopherol (vitamin E).

Podmienky SÚŤAŽE o BIO BALÍČEK CHI ENERGIE PURE ELEMENTS na FACEBOOKU

I. Všeobecné ustanovenia

1.1. Tieto pravidlá ustanovujú podmienky a pravidlá súťaže "Zdieľaj a vyhraj v Jarnej súťaži s Bio Kozmetikou PURE ELEMENTS" uverejnenú na Facebook stránke Bio Kozmetika PURE ELEMENTS, ktorý je organizátorom súťaže (ďalej len Organizátor).

1.2. Začiatok súťaže je stanovený na deň 21.3.2016 a ukončenie súťaže je stanovené na deň 1.4.2016. Žrebovanie a vyhlásenie víťaza sa uskutoční na taktiež 1.4.2016 v dopoludňajších hodinách. Meno výhercu oznámi Organizátor na svojej oficiálnej Facebook stránke.

 

II. Zameranie súťaže, priebeh hlasovania a účastníci

2.1.Súťaží sa o balíček Bio Kozmetiky PURE ELEMENTS CHI Energie. Z konečného počtu súťažiacich, ktorí splnia základné podmienky súťaže Organizátor vyžrebuje jedného víťaza.  

2.2. Za prihlášku do súťaže je považované zdieľanie príspevku s fotografiou zo stránky Organizátora na Facebooku, ktorý bol označený ako súťažný (nestačí len označiť príspevok "Páči sa mi to" resp. "Like"). Zároveň musí súťažiaci označiť "Like" našej oficiálnej FB stránke.

Súťažný príspevok:

Zdieľaj a vyhraj v Jarnej súťaži s Bio Kozmetikou PURE ELEMENTS

S prvým jarným dňom sme pre Vás pripravili aj súťaž o produktový rad CHI Energie nemeckej bio kozmetiky PURE ELEMENTS.

Balíček pre výhercu obsahuje Bio pleťový krém denný s výťažkom z paradajok, Bio pleťový krém nočný s mangovým maslom, Bio pleťový peeling s ryžou a Bio pleťovú masku s arganovým olejom.

Ak sa chcete do súťaže zapojiť, stačí ak Likujete našu stránku a Zdieľate tento odkaz.

Žrebujeme 1.4.2016. Pre bližšie info o pravidlách súťaže kliknite nawww.bio-kozmetika.sk

2.3. Návštevník našej Facebook stránky zdieľaním príspevku prejavuje súhlas s pravidlami súťaže.

2.4. Organizátor môže vylúčiť ktoréhokoľvek súťažiaceho zo súťaže v prípade, ak by súťažiaci svojim konaním porušoval pravidlá súťaže alebo ak by bol z takéhoto konania dôvodne podozrivý.

2.5. Víťaz bude zverejnený na Facebook stránke Bio Kozmetika Pure Elements dňa 1.4.2016 a o výsledku žrebovania bude vyrozumený aj elektronickou poštou.

2.6. Výhra (Bio Balíček CHI Energie) nie je nahraditeľná, resp. vymeniteľná. V cene výhry je aj poštovné v rámci SR alebo ČR- doručená listová zásielka (nie kuriérske služby).

2.7. Súťažiaci udeľuje Organizátorovi súhlas so spracovaním jeho osobných údajov na účely organizovania súťaže, vrátane ich zverejnenia pri rešpektovaní zákona o ochrane osobných údajov.

 

Link súťaže:

https://www.facebook.com/biokozmetika.sk/?fref=nf

 

Éterické oleje a ich blahodarný vplyv na ľudské telo

Éterické oleje sú vonné látky, obsiahnuté v rôznych častiach rastlín ako drobné olejové kvapôčky. Pomáhajú rastline k prežitiu (lákajú hmyz), obrane pred mikroorganizmami, ku kontaktu s prostredím a hrajú rolu v látkovej výmene. Sú charakteristickým znakom rastliny a predstavujú tak jej esenciu-vôňu, jej dušu... Používaním éterických olejov prijímame životnú silu rastliny a tým aj jej vzťah k prírode.


Pri aplikácii odparovaním v aromalampe, prenikajú vonné ale aj liečivé zložky do organizmu prostredníctvom nosa a v menšej miere aj pokožkou, bez toho aby sme si to výrazne uvedomovali. Hoci je koncentrácia malá, dokáže prebudiť rôzne zdraviu prospeš né procesy. Žiadna z týchto látok nie je návyková, takže sa nemusíte obávať iných vedľajších účinkov. V ezoterickom svete sa tieto vône napríklad používajú pri naladení sa na analýzu prostredníctvom tarotu či podnietenie vizionárskych zážitkov. 

Kedže ide o koncentrované kvapaliny olejového charakteru, nemajú byť nikdy používané nezriedené (s výnimkou levandule). Inak totiž môže dôjsť k podráždeniu kože alebo sliznice. Preto prosím chráňte éterické oleje pred deťmi a uchovávajte ich na spoľahlivých miestach. 
Ako už napovedá názov éterický, sú oleje ľahko prchavé. Chráňte ich preto vždy pred svetlom a uchovávajte ich dobre uzatvorené v chlade. Všetky oleje pôsobia zároveň antisepticky a dezinfekčne. Ich vonný účinok sa na voľnom vzduchu ešte zosilňuje. Čím menšia je koncentrácia, tým väčší je psychický účinok, čím je koncentrácia vyššia, tým je väčší telesný účinok.

 

V prírodných kozmetických prípravkoch Pure Elements sú éterické oleje významným prvkom a sú obsiahnuté vo všetkých produktoch (okrem radu Baby). Cenný Bio CHI Pleťový a Telový Masážny Olej Pure Elements obsahuje okrem už spomínaných zdraviu prospešných a sviežich éterických olejov aj hydratujúci mandľový olej a spolu tvoria výnimočnú zmes, ktorá Vaše telo a pleť regeneruje, reguluje vlhkosť Vašej pokožky, zanecháva príjemný pocit a zmyselnú éterickú vôňu.

6 kritérií pre kvalitu našich produktov

Všetky výrobky spĺňajú prísne pravidlá pre prírodnú kozmetiku BDIH.

Všetky produkty s výnimkou baby rady sú obohatené skutočnými horskými kryštálmi.

Všetky produkty sú vyrábané bez použitia konzervačných látok.

Naše produkty sú vegánske a nie sú testované na zvieratách.

Všetky naše kozmetické výrobky sú vyrábané podľa prísnych predpisov EÚ v Nemecku ( Iffeldorf/ Horné Bavorsko), kde sú balené a následne expedované na predaj.

Všetky prísady sú podľa vlastnej receptúry z vysoko kvalitných surovín. Všetky suroviny sú v ekologickej kvalite.

Účinky horského kryštálu z Edelsteinu

O tomto kameni sa traduje, že má moc premieňať energie - už starí keltskí šamani - druidi - ho používali na to, aby sa stali neviditeľnými. V Južnej Amerike, ale aj inde sa našli z veľkých kusov vytvorené lebky.
Aj v dnešnej modernej dobe sa považuje za ideálny kameň takmer pre všetko, chráni pred škodlivými lúčmi a energiami.
Je nositeľom čistého svetla, preto obsahuje všetky farby dúhy a pôsobí na všetky čakry nášho tela.
Pomáha prečisťovať naše myšlienky a odstraňuje energetické blokády, tiež podobne ako ametyst podporuje intuíciu a meditáciu.
Uloženie vhodnej kryštálovej drúzy do priestoru zjemňuje pôsobenie škodlivých geopatogénnych zón, dôležitá je častá dôsledná očista tečúcou vodou, alebo morskou soľou.
Nosený pri sebe prečisťuje auru, mierni bolesti, pri poruchách rovnováhy sa prikladá na čakru tretieho oka.
Pomáha nám správne sa rozhodnúť a odstraňuje vnútorné disharmónie. Kryštál vyrovnáva, čistí a chráni auru, odstraňuje zábrany a blokády brzdiace voľný tok energie. Nabíja telo pozitívnou energiou, vitalitou a silou. Lieči a zmierňuje bolesti, popáleniny a kožné ochorenia. Používa sa i k zastaveniu krvácania. Vyskytuje sa v rôznych tvaroch a veľkostiach a každý má svoje špeciálne využitie. Napríklad trsy kryštálov ( drúzy ) rýchle vysielajú silnú energiu na všetky strany a pohlcujú negatívnu energiu z prostredia. Slúžia tiež na ochranu a pomáhajú nám pri duchovnom raste. Horský kryštál sa často využíva na liečenie. Využívame ho napríklad aj pri reflexnej masáži chodidiel, či celého tela.

Ako nám pomáhajú prírodné oleje v starostlivosti o pleť

Jojobový olej

Tento veľmi cenený masážny olej je vhodný na všetky typy pleti, a to i keď je pleť veľmi citlivá. Má regeneračné schopnosti. Dobre sa rozotiera, vstrebáva a reguluje vlhkosť pokožky.
Pravidelnou masážou sa všetky typy pleti stávajú opäť odolnými voči vonkajším vplyvom. Zabraňuje ďalšej tvorbe vrások a vďaka prirodzenému ochrannému faktoru 3 a 4 chráni pred slnečným žiarením. Jojobový olej obsahuje aj produkt Chi telový peeling v našej rade Starostlivosti o telo.

Bambucké maslo

Pochádza z jadra orieškov stromu Shea, ktoré rastú v západnej Afrike. Vzhľadom k tomu, že sú tieto stromy považované za posvätné, zrelé oriešky sa nesmú trhať, ale ženy ich zbierajú priamo zo zeme. Tajomstvo výroby a použitia bambuckého masla je určené výhradne ženám. V tejto oblasti je bambucké maslo preto známe aj ako “Ženské zlato.“ Jadrá sa drvia a zmiešaním s vodou sa z nich stáva pasta. Táto pasta sa následne privedie k varu a olej sa oddelí a odleje do pripravenej nádoby. Po schladnutí sa mení na hutnú pastu. Bambucké maslo obsahuje aj produkt Chi telové mlieko v našej rade Starostlivosti o telo a Pánsky balzám po holení v našej rade pre mužov.

Najvýznamnejšou oblasťou využitia bambuckého masla je starostlivosť o pokožku. Jeho zloženie spôsobuje, že aj nerafinované, surové bambucké maslo je účinne pôsobí na ošetrenie pokožky. Popri bohatom obsahu mastných kyselín, obsahuje aj veľa vitamínu A, E a F. Bambucké maslo sa vstrebá do pokožky a má dlhotrvajúce hydratačné účinky, stimuluje pokožke vlastnú schopnosť hojenia sa. Jeho „tajomstvo“ spočíva v tom, že svojim zložením je veľmi podobné prirodzenému ochrannému filmu ľudskej pokožky. emulzii chrániacej ľudskú pokožku. Pritom jeho obsah vitamínov ho robí takmer dokonalým prostriedkom na ošetrovanie pokožky.

Suchá pokožka: Bambucké maslo sa rýchlo vstrebáva do pokožky, má dlhotrvajúce hydratačné účinky.

Ekzém:Rýchlo zmierňuje symptómy ekzémovej pokožky, svojim prirodzeným hydratačným účinkom zabraňuje opätovnému vzniknutiu ochorenia.

Lupienka:Rýchlo a dlhodobo zmierňuje symptómy lupienky

Alergia:Zmierňuje alergické reakcie, problémy pleti. Má upokojujúce účinky.

Zápal:Zmierňuje zápal, sa môže aplikovať na vyrážky, štípance,

Holenie sa:Upokojuje a ošetruje podráždenú pokožku.

Zatvrdnutá pokožka:Má zvláčňujúce účinky, pomáha pri liečení popraskanej pokožky.

Tehotenstvo: Jeho používaním môžete predísť vzniku tehotenských strií. Obsahuje vitamín A, počas tehotenstva ho používajte s mierou

Popáleniny:Napomáha regenerácii pokožky pri menších poraneniach pokožky popálením.

 

Rakytníkový olej

Vedeli ste, že bobuľa rakytníka rešetliakového obsahuje toľko vitamínu C, že pokryje dennú potrebu človeka? Podľa legiend bol rakytník potravou pre závodné kone starých Grékov, Tibeťania i Mongoli poznali rakytník už pred stovkami rokov a výhody rastliny s oranžovo-červenými bobuľami čerpali naozaj naplno. O účinkoch všestranne využiteľného rakytníka vedeli i vojaci, pre ktorých bol cenným zdrojom energie.

Aktuálne je rastlina Hippophae Rhamnoides centrom pozornosti pre mnohé výskumy, ktoré potvrdzujú celý rad zdravotných prínosov pre ľudský organizmus. Čistý rakytníkový olej sa získava z plodov i listov vzácnej rastliny lisovaním za studena. Olej z tejto rastliny disponuje mnohými pozitívnymi účinkami na ľudský organizmus. Podieľa sa na budovaní imunitného systému, pretože obsahuje celý rad cenných antioxidantov. Je prostriedkom k zníženiu vysokej hladiny cholesterolu, ktorá spôsobuje kardiovaskulárne ochorenia a pôsobí antisepticky, preto sa využíva pri liečbe rozličných kožných ťažkostí.
Skvelé liečivé vlastnosti oleja vyplývajú zo skutočnosti, že látky obsiahnuté v rakytníkovom oleji navzájom podporujú svoj účinok. Z tohto dôvodu poskytuje naozaj skvelé uplatnenie pri mnohých ochoreniach.
Medzi popredné antioxidanty vzácneho oleja patrí vitamín E, ktorý zabraňuje voľným radikálom ničiť ľudské bunky. Ďalšími významnými zložkami sú vitamíny B, C, D, K, karotenoidy, nenasýtené mastné kyseliny, minerály a stopové prvky. Rakytníkový olej obsahuje aj produkt Chi čistiace mlieko v našej rade pre ženy.

Arganový olej

Keďže sa arganový olej vyznačuje schopnosťou posilňovať väzivo a napínať pokožku, táto pôsobí prirodzene spevnená a dodá tak tvári mladistvý vzhľad. Je teda aj prevenciou proti starnutiu pokožky. Na tento účel možno arganový olej užívať aj vnútorne.

Trápi Vás celulitída? S pribúdajúcim vekom, počas tehotenstva a po ňom, alebo tiež po rôznych diétach, to nie je nič výnimočné. Arganový olej pomôže aj tam, kde všetky ostatné prostriedky zlyhali. Dokonca aj pri „pomarančovej koži“. Skúste si miesta postihnuté celulitídou pravidelne masírovať týmto olejom a pokožka sa odvďačí pevnejším a napätím vzhľadom.

Pokožka počas tehotenstva môže okrem celulitídy utrpieť aj ďalšiu nepríjemnú ranu. Strie. Nevyzerajú pekne a ak ich už raz máme, nezbavíme sa ich. Nie je nič ľahšie ako prevencia. Čistým arganovým olejom si počas tehotenstva masírujte bruško, boky a stehná. Alebo o to požiadajte budúceho otecka! Keďže olej pôsobí na tvorbu kolagénu a elastínu, štruktúru pleti dokáže obnoviť a vyhladiť. Rovnako pôsobí aj pri rôznych jazvách po úrazoch, či po škaredých rankách na tvári, ktoré spôsobuje akné. Je vhodné ho použiť aj na ošetrovanie jemnej pleti bábätiek. Argánový plej obsahuje aj produkt Chi maska na pleť z našej rady pre ženy.

 

Lotos

pochádza z Južnej Ázie, má hrubé korene, veľké okrúhle listy, kvety vo farbe dúhy napr. bielej, ružovej, červenej, žltej, modrej a pod. Kozmetický priemysel  využíva okvetné lístky lotosu, jeho stonky, semená, plody, korienky a púčiky. Výťažky z lotosového kvetu sú základom produktovej línie Anti Age spoločnosti Pure Elements. Obsahujú nasledujúce zložky:

Škrob - upokojuje podráždenie, začervenanie a zápal.

Aminokyseliny - zodpovedné za regeneráciu buniek.

Lipidy - dôležité pre podporu bunkových membrán.

Vitamín C - urýchlenie hojenia, podpora syntézy kolagénu a elastínu, silný antioxidant, podpora pružnosti krvných kapilár

Extrakt z bieleho lotosového kvetu má upokojujúce, protizápalové, antioxidačné, imunomodulačné, protektívne a regeneračné účinky. Podporuje hojenie, pružnosť kapilár, syntézu kolagénu a elastínu.

 

Flavonoidymajú protizápalový, antioxidačný účinok, podporujú imunitu.

 

Mangové maslo má prírodzené zvláčňujúce vlastnosti, hojenie rán a regeneračnú aktivitu. Mangové maslo bolo tradične používané v dažďových pralesoch a trópoch pre zmäkčenie pleti, upokojujúce, hydratačné a ochranné vlastnosti. Obnovuje pružnosť a znižuje degeneráciu buniek pokožky. Má ochranný účinok proti pôsobeniu UV žiarenia.  Ako budete experimentovať s týmto maslom, pravdepodobne objavíte ďalšie použitie. Dermatológovia odporúčajú často mangové maslo na liečbu vrások.


Použitie mangového masla:
Účinne ošetruje suchú kožu
Lieči kožné vyrážky
Lieči olupovanie kože po opaľovaní
Vyčistí škvrny a vrásky
Zmierňuje svrbenie kože
Lieči popáleniny od slnka
Krém na holenie pre hladké oholenie
Lieči  malé kožné rany a kožné trhliny
Hydratačné, vyhladzuje tvrdú alebo hrubú kožu
Uštipnutie hmyzom
Zabraňuje striám počas tehotenstva
Zmierňuje bodnutia hmyzom
Podporuje zdravé omladenie  pokožky
Lieči svalovú únavu, bolesti a napätie
Zmierňuje kožné alergie
Zmierňuje ekzém a dermatitídu
Prekoná drobné linky a vrásky

Z vnútra mangovej kôstky sa vyrába skutočne výnimočná, vzácna, pokožku ošetrujúca tuková hmota – mangové maslo. Je žltkasto-biele, mäkkej konzistencie, vôňou pripomína nezrelý orech. Vďaka vlastnostiam, ktoré priaznivo pôsobia na pokožku a širokému spektru využiteľnosti patrí mangovému maslu popredné miesto vo svete biokozmetiky.

Mangové maslo je veľmi podobné s kakaovým a bambuckým maslom, má však trochu odlišné zloženie mastných kyselín. Má približne rovnaký pomer nasýtených a nenasýtených mastných kyselín, vo významnej miere obsahuje antioxidanty, vitamíny, ako aj esenciálne mastné kyseliny.

Pokožka sa používaním mangového masla sa stáva pružnejšou a zdravšou. Odporúčame ho na každodenné ošetrenie pokožky, ako aj na zmiernenie nepríjemného svrbenia spôsobeného suchou pokožkou. Mangové maslo obsahuje aj produkt Chi phyto nočný krém z našej rady pre ženy.

 

 


NÁZORY A OTÁZKY NÁVŠTEVNÍKOV

Škodlivosť parabénov na ľudský organizmus

Ľudská koža obaľuje a chráni naše telo. Pozostáva zo živého, dynamického systému tkanív. Podľa najnovších zistení koža má pozoruhodnú schopnosť absorbovať aplikované produkty do krvného riečišťa, a to čiastočne alebo kompletne. V skutočnosti až 60% ingrediencií z produktov, ktoré použijeme na našu kožu sú absorbované do obehového systému. Napríklad priemerná žena absorbuje približne 14 kg ingrediencií obsiahnutých v kozmetických prípravkoch v priebehu 60 rokov života.

Tieto nové zistenia funkcie kože odhaľujú možné obavy a riziká z dlhodobého užívania chemických látok v kozmetike. Obavy pramenia z poznania, že väčšina týchto zložiek sú vyrobené synteticky alebo z ropy, známe ako karcinogény a dráždidlá.  U tehotných žien je riziko nielen pre jej telo, ale aj pre vyvíjajúci sa plod. Ak sa chemikálie nájdené v kozmetike bežne dostanú do krvného obehu pri aplikácii na kožu, potom sa môžu ľahko dostať aj do plodu matky.

Parabény

Parabény sú chemické látky, ktoré sa používajú v kozmetickom ako aj farmaceutickom priemysle. Nachádzajú sa v 75 – 90% kozmetických produktoch. Najpoužívanejšie sú  metylparaben (E218), etylparaben (E214), propylparaben (E126) a butylparaben. Tieto konzervačné látky sa získavajú z ropy a pomáhajú zachovať čerstvosť a neporušenosť výrobku. Mnohí výrobcovia pridávajú parabény do kozmetiky pre zachovanie minimálne troch rokov životnosti. Parabény zabíjajú všetky baktérie, ktoré by mohli vstúpiť do produktu. Ak tieto chemické látky dokážu zabiť bakteriálne bunky, čo robia s kožnými bunkami? Vedecké štúdie intenzívne naznačujú, že parabény ako aj iné syntetické zložky majú významný negatívny vplyv na naše telo.

Účinky parabénov na ľudské zdravie a ich škodlivosť

Parabén ako konzervačná látka v súčasnosti prichádza do mnohých kontroverzných diskusií, ktoré spájajú parabény k rakovine prsníka a narušenia endokrinného, hormonálneho systému. Hoci parabén tvorí veľmi malé percento výrobkov, ich škodlivý vplyv na ľudský organizmus je pomerne silný. Vo Veľkej Británii, vedci našli  parabény v 19 z 20 žien s nádormi prsníka. Hoci štúdia nestanovila, že parabén bol príčinou nádoru prsníka, tento výskum jasne dokazuje, že používanie parabénov ako syntetickej ingrediencie je biokumulatívne, t.z., že sa v našom organizme akumulujú a telo ich nevie spracovať. Na základe mnohých vedeckých štúdií bolo odhalené, že parabény môžu vyvolať bujnenie rakovinových buniek. Existujú dobré dôvody, prečo sa parabény používajú ako kozmetické konzervačné prostriedky. Sú lacné a efektívne. Avšak, sú dostupné aj bezpečnejšie prírodné alternatívy ako napr. grapefruit seed extract, grape seed extract alebo tocopherol (vitamin E).

MWE4OTcxM