KONTAKTY

SARUGO s.r.o.
Hájnova 7
080 06 Ľubotice
+ 421 948 256 220
info.biokozmetika@gmail.com

NOVINKY

arr3 ... arr3Recenzie na naše produktyRecenzie na naše produkty od rôznych blogeriek nájdete na nasledujúcich... arr3Mars vs. Venuša alebo v čom je mužská pleť odlišná od tej ženskej? To, že je mužská pokožka iná ako tá ženská je zjavné už na prvý pohľad, ale poďme sa spoločne... arr3Podmienky SÚŤAŽE o BIO BALÍČEK CHI ENERGIE PURE ELEMENTS na FACEBOOKUI. Všeobecné ustanovenia 1.1. Tieto pravidlá ustanovujú podmienky a pravidlá súťaže "Zdieľaj a... arr36 kritérií pre kvalitu našich produktovVšetky výrobky spĺňajú prísne pravidlá pre prírodnú kozmetiku BDIH. Všetky produkty s výnimkou baby... arr3Ako nám pomáhajú prírodné oleje v starostlivosti o pleťJojobový olej Tento veľmi cenený masážny olej je vhodný na všetky typy pleti, a to i keď je pleť... arr3Škodlivosť parabénov na ľudský organizmusĽudská koža obaľuje a chráni naše telo. Pozostáva zo živého, dynamického systému tkanív. Podľa...


Mars vs. Venuša alebo v čom je mužská pleť odlišná od tej ženskej?

Mars vs. Venuša  alebo v čom je mužská pleť odlišná od tej ženskej?

To, že je mužská pokožka iná ako tá ženská je zjavné už na prvý pohľad, ale poďme sa spoločne pozrieť čo sa skrýva pod jej povrchom a aké skutočné rozdiely môžme na mužskej pleti nájsť?

Pánska pleť má isté špecifiká, na ktoré pri starostlivosti o ňu netreba zabúdať. Aj napriek tomu, že je mužská pleť (hlavne na tvári) všeobecne považovaná za odolnejšiu v porovnaní so ženskou pokožkou. Tým pádom aj menej náchylnú na tvorbu vrások, každodenné holenie a fakt, že pánska pokožka produkuje podstatne viac mazu ako dámska, nám dáva určite odpoveď na to, že páni potrebujú a vyžadujú aj v tomto smere niečo úplne iné ako my ženy…

Štruktúra a hrúbka pokožky

Vyššia hladina testosterónu v mužskom tele spôsobuje, že ich pleť je až o 25% hrubšia, v porovnaní so ženskou pleťou, a práve preto je aj o čosi drsnejšia. S rastúcim vekom sa ich pleť “stenčuje”, kdežto ženská pleť ostáva až do päťdesiateho roku života (resp. do obdobia menopauzy) rovnako hrubá a stenčuje sa rapídnejšie až po menopauze.
man-979980_1920

Obsah kolagénu

S “hrubšou” pokožkou mužov súvisí aj vyššia hustota a obsah kolagénu v nej. Pri výskumoch zaoberajúcich sa prirodzenou genetickou predispozíciou na starnutie ľudskej pleti sa dospelo k názoru, že ženská pleť pôsobí až o 15 rokov staršie ako tá mužská v rovnakom veku. Tento rozdiel sa čiastočne zmenšuje kvôli faktu, že mužská pokožka je menej odolná voči UV žiareniu, ako aj “vďaka” tomu, že muži sú menej dôslední v aplikovaní opaľovacích krémov na tvár a pri starostlivosti o ňu.

Produkcia mazu

Pod vplyvom vyššej produkcie a vylučovania testosterónu u mužov sa zákonite produkuje v pokožke aj viac mazu, tým pádom je ich pokožka omnoho mastnejšia v porovnaní so ženskou pokožkou. S rastúcim vekom a poklesom hladiny testosterónu sa pleť stáva suchšou. Vyššia tvorba mazu má za následok aj to, že muži mávajú akné do vyššieho veku v porovnaní so ženami.

Holenie

V neposlednom rade mužskú pleť výrazne ovplyvňuje aj každodenné holenie, ktoré narúša a ničí povrchový lipidový film, ktorý je považovaný za prirodzenú ochranu našej pokožky. Na povrch sa tým pádom dostáva nezrelá pleť, ktorá je oveľa citlivejšia a náchylnejšia na vonkajšie vplyvy.

Práve pre tieto vlastnosti je pre mužov žiadúce používať vhodnú kozmetiku. A čo môže byť lepšia voľba ako prírodná certifikovaná kozmetika, ktorá zaručí, že sú rešpektované práve špecifiká pánskej pokožky a na starostlivosť o ňu sú využívané prírodné zložky, bez chemických konzervantov, ktoré pokožku zbytočne dráždia.
fotka Pure Elements
Bio kozmetika Pure Elements má pre pánov pripravenú špeciálnu radu pánskej kozmetiky rešpektujúcu práve tie najdôležitejšie atribúty mužskej pokožky. Rovnako tak, ako pri všetkých produktoch tejto nemeckej certifikovanej biokozmetiky, aj tento rad dodržiava presné výrobné postupy, aby sa dosiahol ten najvyváženejší pomer prírodných zložiek pre čo najefektívnejší účinok. Základom tejto rady pánskej kozmetiky je olivový a mandľový olej, bambucké maslo a vzácne Q10 lipozómy.

Celá starostlivosť o mužskú pokožku je zabezpečená v balíčku Bio balíček Men Pure Elements, ktorý obsahuje Bio sprchový gél s olivovým olejom, Bio krém po holení s bambuckým maslom a Bio Q10 pleťový krém.

Autor: Ivana Hrušková
www.bio-kozmetika.sk

 

ZDM1MzJhN