KONTAKTY

SARUGO s.r.o.
Hájnova 7
080 06 Ľubotice
+ 421 948 256 220
info.biokozmetika@gmail.com

NOVINKY

arr3 ... arr3Recenzie na naše produktyRecenzie na naše produkty od rôznych blogeriek nájdete na nasledujúcich... arr3Mars vs. Venuša alebo v čom je mužská pleť odlišná od tej ženskej? To, že je mužská pokožka iná ako tá ženská je zjavné už na prvý pohľad, ale poďme sa spoločne... arr3Podmienky SÚŤAŽE o BIO BALÍČEK CHI ENERGIE PURE ELEMENTS na FACEBOOKUI. Všeobecné ustanovenia 1.1. Tieto pravidlá ustanovujú podmienky a pravidlá súťaže "Zdieľaj a... arr36 kritérií pre kvalitu našich produktovVšetky výrobky spĺňajú prísne pravidlá pre prírodnú kozmetiku BDIH. Všetky produkty s výnimkou baby... arr3Ako nám pomáhajú prírodné oleje v starostlivosti o pleťJojobový olej Tento veľmi cenený masážny olej je vhodný na všetky typy pleti, a to i keď je pleť... arr3Škodlivosť parabénov na ľudský organizmusĽudská koža obaľuje a chráni naše telo. Pozostáva zo živého, dynamického systému tkanív. Podľa...


Prírodná kozmetika

Čo je to vlastne prírodná kozmetika?

Toto obľúbené slovné spojenie už používa takmer každý výrobca, na mnohých kozmetických produktoch nájdeme obrázky byliniek alebo ovocia. Ak sa však bližšie pozrieme na zloženie takéhoto výrobku, napríklad krému, zistíme...

...že sa skladá hlavne z minerálnych olejov - parafínu (Paraffinum liquidum - ropný produkt) a iných chemických zložiek, pričom proklamovaná "prírodná zložka" sa nachádza najmä na obale, a vo vnútri len malé percento (či desatiny percenta).
Ako skutočne prírodnú kozmetiku (nesúcu certifikát BDIH certifikovná prírodná kozmetika) chápeme také kozmetické produkty, ktorých základ netvoria ropné produkty (Parrafinum liquidum), ktoré pokožka nedokáže dobre zužitkovať, neobsahuje syntetické emulgátory, parfumy a podobne.

Certifikovaná prírodná kozmetika obsahuje ako bázu rastlinné oleje, často získavané veľmi šetrnými postupmi: napr. lisovaním za studena (mandľový, jojobový, konopný, sezamový, olivový, pupalkový, slnečnicový, avokádový, šípkový...alebo napríklad bambucké maslo - karité). Ďalšími zložkami sú napríklad vodné výluhy (hydroláty) a extrakty bylín (obľúbený a účinný je nechtík, levanduľa, materina dúška, mydlica lekárska a mnoho ďalších). Často obsahujú éterické oleje ako prirodzenú vonnú substanciu; neobsahujú farbivá (a ak, tak prírodné, ako napr. korenie kurkuma, ktoré prepožičia mydlu jasnožltú farbu). Môžu obsahovať i včelí vosk a vitamíny. Netreba hádam ani zdôrazňovať, že takéto zložky prirodzene obsahujú veľké množstvo účinných a výživných látok, ktoré pokožka dobre prijíma a dokáže zužitkovať. Majú teda schopnosť pleť prirodzeným spôsobom vyživovať, regenerovať a liečiť. Svojimi aromaterapeutickými účinkami harmonizujú i psychiku.

Do týchto výrobkov sa môžu pridávať i emulgátory v malých množstvách a prírodného či netoxického charakteru (napr. sójový lecitín, kyselina benzoová, malé množstvo alkoholu), tak, aby optimálne zabezpečili životnosť výrobku, ale nepoškodzovali pritom pleť. Čisté olejové produkty bez vody často vôbec emulgátor nepotrebujú a dlho si pritom udržia pôvodnú kvalitu.

Rastlinné zložky často pochádzajú z kontrolovaného ekologického poľnohospodárstva (označované ako BIO, EKO, či organic).

Prírodná kozmetika nie je testovaná na zvieratách.

Práve pre všetky tieto charakteristiky môže byť prírodná kozmetika o niečo drahšia, keďže použité substancie nepochádzajú z chemickej produkcie, ktorá je lacnejšia, ale sú nákladnejšie.

V našom internetovom obchode Vám ponúkame výrobky, ktoré patria do skupiny prírodnej kozmetiky obsahom zloženia, a nielen obrázkom a nápisom na obale. Pri každom výrobku (ak si kliknete na jeho detailný popis) sa môžete presvedčiť o jeho čistom zložení. O účinkoch sa však človek môže presvedčiť až používaním...A hlavne z nich profitovať v podobe zdravej pleti a pokožky. Pri výbere kozmetického produktu je dobré poznať kvalitu svojej pleti a pokožky, aby sme si mohli vybrať ten správny krém, olej či telové mlieko, alebo peeling.
Nesmieme však zabúdať, že kozmetika nie je všetko, a že na stave a vzhľade pokožky, vlasov a tela, sa výraznou mierou podieľa náš životný štýl: jedlo, ktoré jeme, vzduch, ktorý dýchame a celkovo spôsob, akým žijeme. Kvalitu pokožky a vlasov ovplyvňuje i voda, s ktorou sa umývame. Možno nás však práve používanie prírodnej kozmetiky a pozitívne výsledky, ktoré sa na nás pritom prejavia, budú motivovať k pozitívnym zmenám v životnom štýle a možno i k bližšiemu kontaktu s prírodou.


 

NzM1Zj